התקנת דלתות פנים לבית – חלק ראשון

התקנת דלתות פנים
התקנת דלתות פנים היא לא משימה חד פעמית שנעשית אך ורק במהלך בניית הבניין, אלא מדובר בפעולה שהפכה להיות חלק בלתי נפרד במסגרת כל עבודת שיפוץ שהיא ובפרט אם מדובר בעבודות שיפוץ בסדר גודל נרחב. מדובר הן על דלתות פנימיות והן על דלתות כניסה לבית. במאמר שלפניכם נסביר מדוע התקנה תדירה זו של דלתות פנימיות או דלתות כניסה היא פעולה מוצדקת, נפרט אחר העיצובים האפשריים של דלתות לבית וכיצד אלו ישפיעו על אופן ההתקנה של הדלתות. לבסוף נתייחס לפרמטר של העלויות עבור ההתקנה.

מהי החשיבות שיש לחלקי הדלת במהלך התקנתה?
כידוע, דלתות הבית מזוהות עם כמה מהרכיבים הבולטים ביותר בכל בית שהוא אשר נעים ללא הרף כמעט. קוראי שורות אלו וודאי מודעים לכך שרכיב התנועה פירושו למעשה חיכוך ובלאי. כראייה לכך תוכלו להבחין שבמרוצת השנים דלתות הבית שלכם החלו לנוע על רקע צלילי חריקה מוזרים, סרבו להיסגר בטריקה ובמקרים קיצוניים לא ניתן היה לסגור אותן בכלל. מנגנון המנעול והצירים מהווים את שני המנגנונים המרכזיים בכל דלת שהיא שחשופים יותר מכל לפגיעות ונזקים. במקרים אלו אין זה מן ההכרח לבצע התקנת דלתות פנים מלאה.

שחיקה רעיונית של דלתות פנים וחוץ הבית
מעבר למנגנונים שעשויים להישחק עם השנים, ייתכן שגם צורתה תישחק עם חלוף הימים כך שגם אם לא ניכרת שחיקה ברמה האסתטית, ייתכן בהחלט שנוצרה מעין שחיקה רעיונית, כלומר דלתות הכניסה או הפנים של הבית אינן מתאימות עוד לעיצוב החדש של הבית. כיום ניתן להבחין במגמת עלייה בקרב הדיירים שמעדיפים לבצע התקנת דלתות פנים במסגרת תכנית השיפוצים הנרחבת בביתם.