התקנת דלתות פנים לבית – חלק שני

עיצוב דלתות פנים וחוץ לפני התקנתן
זאת נובע עקב עלויות ההתקנה הנמוכות ביחס לעלות השיפוצים הכוללת, כ- 10,000 שקלים ומעלה עבור דלתות חיצוניות ועבור פנימיות בין 2000 ל- 4000 שקלים. הצעד הראשון במסגרת התהליך של התקנת דלתות פנים יהיה כרוך בבחירת העיצוב עבור הדלת. אפשרות ראשונה היא להזמין מנגרים המתמחים בתחום עיצוב אישי עבור הדלת. יחד עם זאת ישנן עוד אפשרויות רבות ומגוונות מבחינת אפשרויות העיצוב עבור דלתות כניסה לבית, שלהבדיל מאלו הפנימיות, נדרשות להיות הרבה יותר ממוגנות, לרוב עם שלדת פלדה.

עלויות ההתקנה
עבודות שיפוצים קלות יחסית שאינן כוללות עבודות שלד, יכולות להיעשות דרך התאמת מימדי הדלת לאלו שמאפיינים את הפתחים הקיימים בבית. ישנם פתרונות ביניים נוספים כגון שתילה של מסגרת משוריינת, יחד עם זאת מדובר בפיתרון לא כל כך כדאי ברמה הכלכלית המחייב הוספת של בין חמשת אלפים עד עשרת אלפים שקלים לעלויות ההתקנה. גם ברמה האסתטית שתילה זו לא מהווה פיתרון אידיאלי. מחירי ההתקנה מושפעים בעיקרם מן הצורך להחליף את כל המסגרת של הדלת או לחלופין לבצע התקנה עבור הדלת עצמה.

התקנת דלתות פנים נעשית דרך הפעולות הבאות:
התקנת צירים, קדיחת פירים למען הבריחים, וכיול הדלת לצרכי תנועה מקסימאליים. העלויות עבור פעולות התקנה אלו עומדות על כמה מאות שקלים בלבד ולעתים גם כוללות את עלויות ההובלה, חמש מאות שקלים בקירוב. במידה והזמנת הדלתות נעשתה דרך נגרים בהתאמה אישית עלות ההובלה תיכלל בעלות של כל העבודה.